rolki

Idziemy na rolki! Co na siebie ubrać?

Jazda na rolkach to świetny sposób na aktywne spędzanie swojego czasu wolnego. Sport ten niesie ze sobą wiele zalet. Może nam dostarczyć wiele frajdy, pomaga nam spalać spore ilości kalorii, poprawia naszą koordynację ruchową, a dodatkowo pozwala się naszemu organizmowi dotlenić. O ile początki na rolkach mogą nie należeć do najłatwiejszych, o tyle z każdym kolejnym treningiem można zauważyć u siebie postępy i poczuć w sobie jeszcze większą motywację do znajdowania coraz to nowych, interesujących tras rolkarskich i do wydłużania dystansów. Jednakże, na samym początku naszej przygody z rolkami możemy jeszcze nie wiedzieć, co ze sobą zabrać na taki trening i jak się ubrać. Oczywistą kwestią są ochraniacze, kask oraz same rolki. Natomiast jaki ubiór na rolki okaże się rozwiązaniem najbardziej praktycznym? Jak ubierać się latem i w jaki sposób zmodyfikować swój strój w zimniejszych porach roku?

Wygoda przede wszystkim

Ubiór na rolki przede wszystkim powinien być wygodny i dopasowany. Ze względu na fakt, że jest to sport dynamiczny, kiedy to cały czas pozostajemy w ruchu, ważne, aby nasz ubiór nas nie krępował i aby nie trzeba było go przez cały czas poprawiać. Dlatego też wybierając rzeczy ze swojej garderoby odpowiednie na taki trening, pamiętajmy o tym, aby były dopasowane, ale nie obcisłe. Ani za małe ani zbyt duże rzeczy z pewnością się nie sprawdzą. Mając do wyboru koszulki wykonane z włókien sztucznych oraz bawełnianych- wybierajmy bawełnę, chociaż tak naprawdę zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest dedykowana sportowcom odzież techniczna. Jest ona wykonana ze specjalnej tkaniny, która posiada określone właściwości- odprowadza pot na zewnątrz i nie jest tak nasiąkliwa jak bawełna. Jest za to bardzo lekka i szybko schnie. Wybierając się na rolki wprost idealny strój może składać się z następujących elementów:

– W przypadku kobiet warto zacząć już od biustonosza sportowego, czyli od takiej bielizny, która jest dopasowana, przylegająca, a w przypadku biustonosza- zapewnia podtrzymanie biustu, ale ramiączka się nie zsuwają. Biustonosz sportowy można kupić w wersji usztywnianej na miseczkach lub bez takiego usztywnienia.

– Koszulki z krótkim bądź długim rękawem wykonanej z odpowiedniego, termoaktywnego materiału. Ciekawe są również oddychające koszulki ze srebrem, które ma swoje właściwości antybakteryjne. Dodatkiem do koszulki może być cieplejsza bluza sportowa, którą założymy podczas chłodniejszych dni. Alternatywą może być również bluza damska taka jak: https://www.niren.pl/pl/c/Bluzki-damskie/60

– Dopasowanych legginsów, również termoaktywnych, a w przypadku zimniejszych pór roku mogą to być legginsy termiczne, dodatkowo docieplane polarem. Zapewniają one większy komfort termiczny, ale nadal są bardzo wygodne.

– Często niesamowicie przydatna jest również specjalna kurtka sportowa, która będzie jednocześnie lekka, ale i zapewni nam ochronę przed deszczem oraz wiatrem. Niektóre kurtki są tak kompaktowe, że po ich złożeniu można włożyć je do kieszeni. Jeszcze inne modele posiadają zaczepy, dzięki którym łatwiej można taką kurtkę złożyć i umieścić w plecaku lub też zaczepić z tyłu, aby nie musieć wozić jej w rękach.